Tel: 0212 858 0701
iletisim@ozakmuhendislik.com
Teknik Servis Talebi

Projelendirme ve Proje Yönetimi

ANASAYFAProjelendirme ve Proje Yönetimi

Elektrik projeleri bir yapı inşa edilmeye başlanırken ortaya çıkan mimari proje üzerine tesisin enerjilendirilmesini sağlamaktır. Adeta yaşayan bir sistem kurmaktır. Bu sistemi kurarken gereksinimler ve ihtiyaçlar detaylı bir şekilde belirlenmelidir. Elektrik projelerinde işin başından sonuna kadar sıkı takip edilmesi büyük önem taşımaktadır. Yapılacak yanlış uygulamalar sonraki dönemlerde ihtiyaçların karşılanamamasına neden olabilir. Özak Mühendislik olarak ek revizyonlara gerek kalmadan titiz ve detaycı etiklerimiz sayesinde yapılacak işlemleri zamanı verimli kullanarak projelendiriyoruz ve sonrasında emanetinizin sıkı bir takipçisi olarak projelerimizi yönetiyoruz

TEKLİF AL

Bünyemizde verdiğimiz mühendislik projelendirme hizmetlerimiz aşağıdaki gibidir

  • Enerji Nakil Hattı Projeleri
  • OG Trafo Projeleri
  • İç ve Dış Aydınlatma Projeleri
  • Kompanzasyon Projeleri
  • Topraklama Projeleri
  • Enerji Dağıtım Merkezi Projeleri
  • Kablo Taşıma Sistemleri Projeleri
  • Teknik Şartname Hazırlama Projeleri
  • Elektrik ve Otomasyon Pano Projeleri
  • Alçak Gerilim Sistemleri Projeleri

Proje, Hakediş Takvimi ve Müşteri İletişimi

Projelendirme tek seferlik bir eylem değil tam aksine nefes alan bir çalışma sürecidir. Kullanılan program belgesi uygulamayı düzene sokma, planlama, iletişim ve ölçüm araçlarının en değerli parçasıdır. Projeleri tamamlamak için en güncel programlama yazılım paketleri ve profesyonel ekipler tarafından yapılmalıdır. Küçük metrekarelik alanlar için bir yönetim programı oluşturmak için bir yazılıma ihtiyaç duymayabiliriz ama büyük metrekare alanlar için her yapılan işin takibi, kalitesi ve zamanlaması çok mühimdir bu yüzden teknoloji ile beraber ilerlemekte fayda vardır.

Proje takibi aşamasında haftalık detaylı hakediş çalışmalarının yapılıp konsey tarafından onaylanıyor olması iş süreçleri yönetimi bakımından önemlidir. Olası sürpriz maliyetler ile karşılaşmamak adına haftalık ve yerinde kontroller işletmenizin istenmeyen harcamalara karşı önlem almasına yardımcı olur. Tecrübeler ve daha öncesinde gelen referanslar ile iyi bir mühendislik firması yapılacak elektrik tesisat çalışmalarının ne kadar vakit alacağını çok iyi hesaplayabilir bu da günün sonunda fiyat performans açısından maliyet hesaplarını aşmamayı sağlar.

Projelendirme ve uygulama aşamasında müşteri ile iletişim kurulması, yer yer toplantıların düzenlenmesi olası bir hatayı ya da yanlış uygulamayı önlemeye yardımcı olur. Yapılan işin ve uygulamaların sürekli raporlar halinde müşteri ile paylaşılıyor olması daha sağlıklı elektrik projesi yönetimi sağlamaktadır.

Özak Whatsapp
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?