Tel: 0212 858 0701
iletisim@ozakmuhendislik.com
Teknik Servis Talebi

Elektrik Müşavirlik Hizmetleri

ANASAYFAElektrik Müşavirlik Hizmetleri

Endüstriyel tesislerde ve ticari işletmelerde bulunan trafo tesisleri bakımları aksatıldığı zaman tehlikeli sonuçlar doğurabilmektedir. Çeşitli sebeplerden kaynaklanan trafo merkezi yangınları ve patlamaları işletmelerin çok dikkatli olması ve üstüne düşülmesi gereken bir konudur. Maddi ve manevi hasarların oluşabildiği kazalarda işletmeler ve tesisler negatif yönde etkilenmektedir. Bu kazaların yaşanmaması adına aylık ve yıllık bakımların eksiksiz yapılması olası problemleri engellemektedir.

Servis Talebi

Bakım çalışmalarının yürütülmesi zannedildiği kadar kolay olmamakla birlikte yetkili olmayan kimselerin asla trafo merkezlerine girmemesi ve herhangi bir çalışma yürütmemesi gerekmektedir. Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) bu konu hakkında çok tertipli ve geniş kapsamlı bir çalışma yürütmektedir. Elektrik müşavirlik hizmeti verecek olan kurumda kesinlikle alanında yetkili bir elektrik mühendisi çalışıyor olması ve gerekli bütün eğitim ve sertifikalarını tamamlamış olmalıdır. Elektrik mühendisinin kontrolü dışında teknisyen arkadaşların bile bu bölgede kendi başlarına çalışma yürütmeleri yasaklanmıştır. Bu yüzden işletmeler, yüksek gerilim işletme sorumluluğu belgesi ve SMM belgesi olmayan bir mühendise, trafo merkezi işletme izni vermeleri yanlış bir davranıştır ve yasaktır.

Elektrik Müşavirlik Hizmetleri Nedir?

Elektrik Mühendisleri Odasının belirlediği çerçevede yetkin personellerin ve mühendislerin işletmelerin doğru ve verimli bir şekilde hiçbir olumsuz durumla karşılaşmadan sürdürülebilir olarak hizmet ve üretim sağlamalarına yardımcı olmak için verilen hizmettir. Bu noktada işletme sahipleri elektrik konusunda detaylı teknik bilgiye ve altyapıya sahip olmayabilir. Bu yüzden danışacağı ve fikir alabileceği bir elektrik mühendislik firması işletmelere yol göstermek ve yapılacak elektriksel uygulamalara öncülük etmek amacıyla görev üstlenmektedirler. Özak Mühendislik bünyesinde şu an 80 noktadan fazla bölgeye hizmet vererek bu süreçte işletmelerimize destek ve yol gösterici oluyoruz.

Elektrik Müşavirlik Konusunda Verdiğimiz Hizmetler

  • Trafo Merkezi işletmelerinin;
  • Kabul ruhsatı ve talep hizmetleri
  • Yüksek gerilim işletme sorumluluğu
  • Bakım, onarım, temizlik ve danışmanlık hizmetleri
  • Endüstriyel ve ticari işletmelerin kontrollük ve teknik uygulama sorumluluğu
  • Enerji müsaadesi alınma çalışmaları
  • Enerji kullanımı danışmanlığı
  • Enerji için kesintisiz ulaşım çalışmaları
  • Enerji tedarikçisi ile ilişkiler konusunda danışmanlık
5/5
Özak Whatsapp
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?