Tel: 0212 858 0701
iletisim@ozakmuhendislik.com
Teknik Servis Talebi

Aydınlatma

ANASAYFAAydınlatma

Endüstriyel aydınlatma sistemleri işletmenizin gerek güvenliği gerekse performansın da büyük bir rol oynamaktadır. Genellikle depolarda, üretim tesislerinde, kalite kontrol birimlerinde çok iyi bir mühendislik çalışması ile dizayn edilip uygulanası gerekmektedir. Çünkü işletme içerisinde ürünlerinize rahat ve aydınlık bir ortamda ulaşabilmeniz erişilebilirlik açısından çok önemlidir. Ayrıca üretim hattında çalışanların performansının düşmemesi adına yorgun bir psikoloji yükleyen ışık açısı ve renk sıcaklığından kaçınmak gerekmektedir. Ek olarak üretilen bir ürünün kalite kontrol aşamasında istenilen değerlerde ve renkte olmasını belirleyebilmek için ortamda kullanılan ışık sıcaklığının çalışanları yanıltmaması gerekmektedir.

Endüstriyel aydınlatma çalışmalarında herkese uyan tek bir yaklaşım yoktur. Her iş yeri farklıdır, bu nedenle benzersiz gereksinimler ve ihtiyaçlar gerektirir. Sektörünüzdeki diğer işletmeler için işe yarayanlar, sizin için mükemmel şekilde çalışmayabilir. Daha fazla bilgi sahibi olmak için endüstriyel aydınlatma nedir sorusu ile başlamak en doğrusu olacaktır.

Servis Talebi

Endüstriyel Aydınlatma Nedir?

Endüstriyel aydınlatma terimini duyduğunuzda aklınıza fabrika, depo, dağıtım merkezleri ve ticari binalar aklınıza geliyorsa doğru yoldasınız demektir. Endüstriyel ortamların hepsinin güvenli ve verimli bir şekilde çalışması için yeterli aydınlatmaya ihtiyacı vardır ve endüstriyel aydınlatma tam olarak budur. Doğru aydınlatma olmadan çalışma ortamlarından heyecanı, aktifliği ve üretkenliği bekleyemeyiz. Aydınlatması yetersiz boğuk ortamlar çalışma isteğini sönümleyip üretkenliği azaltmaya yol açar.

LED Aydınlatma Kullanmanın Önemi

Bir endüstriyel tesisi, depoyu veya diğer ticari binayı gerçekten optimize etmek için LED ışıklara ihtiyacınız olacak. Modern LED aydınlatmanın kaçırmak istemeyeceğiniz pek çok avantajı vardır. Ayrıca, günümüzde mevcut olan LED aydınlatma daha fazla otomasyon, işlevsellik ve genel enerji tasarrufu sunmaktadır.

LED aydınlatma kullanmanın belki de en önemli faydası finansal değerleridir. Bu aydınlatma sistemlerini kurmak için biraz para yatırmanız gerekeceği doğru. Yine de enerji verimliliğinin zaman içinde elektrik faturanızda size para kazandıracağını unutmayın. Ayrıca, LED aydınlatma kullanmanın toplum için değerli faydalar sağladığını belirtmekte fayda var. Enerji verimliliğindeki bu çaba, bölgedeki diğer işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamada yerel elektrik şebekesine yardımcı olur.

Güvenlik Açısından Aydınlatma

İç ve dış mekân aydınlatma kontrolleri, doğru kısma seviyelerini korumak için senkronizasyon kullanabilir. Sistemin operatörleri, ticari mülk boyunca aydınlatma seviyelerini düşürmek için günün belirli zamanlarını önceden programlayacaktır. Örneğin, bir depo gece kapatıldığında, binanın tam görünürlüğe ihtiyacı olmaz, değil mi?

Bu, güvenlik amacıyla alanın iyi aydınlatılmasına ihtiyaç duyulan alanlarda özellikle değerli olabilir. Odada kimse yoksa ve yine de aydınlatılması gerekiyorsa, neden aydınlatmayı kısıp en azından biraz enerji tasarrufu yapmıyorsunuz? Bunun gibi LED aydınlatma kontrolleriyle enerji maliyetlerinden tasarruf etmenin tonlarca yolu vardır.

LED aydınlatmalar ideal çözümü sunar. Bu armatürler, enerji ve bakım maliyetlerini önemli ölçüde azaltırken, çalışanların sağlık ve güvenliğini korur ve üretkenliği arttırır.

5/5
Özak Whatsapp
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?