Tel: 0212 858 0701
iletisim@ozakmuhendislik.com
Teknik Servis Talebi

Acil Elektrik Arıza Servisi

ANASAYFAAcil Elektrik Arıza Servisi

Elektrik arızaları, Türkiye’deki ticari ve endüstriyel binalardaki yapısal yangınların önde gelen nedenlerinden biridir. Bazı bakım projeleri söz konusu olduğunda işi yapabiliyor olabilirsiniz fakat acil elektrik hizmetine ihtiyacınız olduğunda lisanslı bir elektrik mühendislik firması ile iletişime geçmek her zaman en iyi seçenektir. Elektrik mühendislik firmaları hangi acil durumlarda elektrik servisi sağlar, işte en yaygın olanlardan bazıları şöyledir.

 Bir acil durum elektrik teknisyeni, elektrik sorunlarını çözebilmek için eğitilmiştir fakat bazı sorunlar çoğunlukla karşımıza çıkan yaygın problemlerdir. Önemli bir hatırlatma olarak bir elektrik arızası yalnızca lisanslı bir elektrik teknisyeni tarafından giderilmelidir.

Servis Talebi

Titreşen, Loş ve Cızırtı Çıkartan Aydınlatma Sistemleri

 Aydınlatmaların titremesi, loş ışık vermesi ve cızırtı çıkarması yaygın bir şikayettir. Sorunun ana nedenleri arasında eski kablolama, hatalı devre kurulumu, aynı devreye çok fazla bağlanmış iletim kabloları, çalışmayan bir anahtar ve gevşek takılmış bir aydınlatma ürünü olabilir.

Devre Kesicinin Açmaya Devam Etmesi 

Elektrik kesintisi sorunları yaygın bir acil durum elektrik hizmeti olarak görülür. Önemli bir hatırlatma olarak bu tarz arızalarda, sistemde elektrik enerji yok diye rahat davranmamak gerekir ve ana şalterden elektrik enerjisinin geçişi engellenir ki, sistem arızası çözüldüğünde kontrolsüz bir enerji akışı olmasın. Sorun yaşanılmasının birkaç nedeni;

 •  Bir makine ve cihaz, fişe takıldığında kesicinin açmasına neden olan hatalı kablolamaya sahip olabilir.
 • Terminal bağlantılarında gevşemiş bir vida olabilir.
 • Fişe takılı bir makine ve cihaz prizden çok fazla akım çekiyor olabilir.
 • Sistemdeki faz kablosu nötr ile temas edip kısa devreye sebep oluyor olabilir. Aynı zamanda kaçak akım rölesinin sürekli atması problemini yaşayan kullanıcılar için nötr ile toprak kablosu birbiri ile temas ediyor olabilir.
 • Aşınma ve yıpranma sorunlarından dolayı devre kesicinin değiştirilmesi gerekebilir.

Elektrik Kesintisi Olmuş Çıkışlar

 Çıkışlardaki kesintinizin birinde ve hepsinde elektrik kesintisi yaşıyor olabilirsiniz. Ticari ve endüstriyel işletme sahiplerinin en fazla acil durum elektrik servislerini aramasının sebebidir.

 • Sigortalardan biri veya daha fazlası atmış olabilir veya kaçak akım rölesi sistemi kaçaklardan korumak için atmış olabilir.
 • Hatalı elektrik tesisatından kaynaklı olarak çıkışın bypass edilip başka bir noktan enerji alınması gerekebilir.

Yüksek Gelen Elektrik Faturaları

Yüksek gelen elektrik faturaları, işletmelerin hiç istemedikleri bir durumdur. Bu duruma neden olabilecek birçok faktör vardır ama bazı önemli detaylar elektrik faturalarının ay sonunda canınızı sıkmasının önüne geçebilir.

 • Arızalı elektrik kabloları veya devre kesiciler sistemin tamamlanmasına mâni olur ve çok tüketim yapılmasına sebebiyet verir.
 • Binanın veya fabrikanın elektrik sisteminde bir enerji kaçağı olabilir.
 • Çok fazla enerji çeken eski makinalar da tüketiminizi arttırabilir
 • Genellikle çok karşılaşılan bir problem olarak kompanzasyon sisteminin arızaya geçmesi ve tam verimle çalışmaması aktif ve reaktif kullanımlarınızdaki dengeyi bozar ve sistem cezaya girebilir.

Bu tür acil durum elektrik hizmetleriyle karşılaşıldığında yardım çağırmayı ertelememek olası daha büyük problemleri doğurabilir. Bu yüzden arıza türlerini erken teşhis edip hemen aksiyona geçilmesi büyük önem taşımaktadır.

Özak Whatsapp
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?